Menu

5 dni do startu Krajna Adventure Race Sławianowo, 28-30.03.2014

 • Zdjęcia z rekonesansu_materiał własny organizatoraJuż tylko 5 dni pozostało do startu Krajna Adventure Race, rajdu przygodowego, łączącego w sobie bieganie/trekking, rower i kajak, a także zadania specjalne. Pogoda zapowiada się dość przyjemna (w przeciwieństwie do tego co mamy możliwość obserwować obecnie za oknami) na listach startowych widnieje 118 nazwisk, zapowiada się więc solidne ściganie.

  Spotkamy się w urokliwie położonej Szkole Podstawowej w Sławianowie, tam właśnie będzie zlokalizowane biuro zawodów, a także ich start i meta. W trakcie zawodów uczestnicy zmierzą się z dwiema trasami 50 i 180+ km

  Trasa Krótka – 50 km wystartuje w sobotę (29.03) o godzinie 11:00. Na starcie stanie 41 – dwuosobowych zespołów, które pokonają ten dystans rowerem, pieszo i kajakiem. Znane są już schematy trasy i przybliżony kilometraż (liczony po optymalnym wariancie poruszania się). Mapy z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, do których muszą dotrzeć, zawodnicy otrzymają jednak dopiero na chwilę przed startem. Limit czasu na pokonanie trasy krótkiej to 10 godzin.

   

  Trasa 180+ km to już zupełnie inna bajka. Trzydziestu czterech zawodników podzielonych na zespoły 2 i 4-osobowe przemierzy bezkresy Krajny pieszo, rowerem, kajakiem i na rolkach. Start trasy będzie miał miejsce w piątek dokładnie o północy. Limit czasu na trasie to 32 godziny. Według szacunków organizatorów najlepsze zespoły zaczną pojawiać się na mecie w sobotę (29.03) późnym popołudniem. Trasa 180 km jest przeznaczona dla osób o lepszej wytrzymałości fizycznej, na trasie spędza się ponad dobę, a poziom zmęczenia rośnie proporcjonalnie do dystansu.

  Relację na żywo wraz ze zdjęciami z Krajna AR znajdziecie na naszym FB: https://www.facebook.com/hillsprintar

  Więcej informacji znajdziecie na: www.krajnaar.hillsprint.pl

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz