You are here

Bądź widoczny w razie W

Hej.

Wielu z nas wielokrotnie biwakuje w lasach lub na łonie przyrody. Przywykłem już do kolorów maskujących jak oliwkowy, zielony, khaki, dziesiątki  odcieni brązowego i zielonego, oraz wielu odmian kamuflaży mniej lub bardziej pasujących do terenu.
Postanowiłem dać się odnaleźć w końcu nie robimy nic złego w lesie – zrobić/uszyć/zamówić schronienie, które będzie bardzo widoczne z daleka. Tak aby łatwo było nawet w trudnych warunkach móc szybko odnaleźć miejsce biwaku lub łatwo oznaczyć takim materiałem ważne miejsce np katastrofy, wypadku, wydarzenia.
Po kilku miesiącach na które składało się planowanie, zakupy odpowiednich materiałów i w końcu czekanie na gotowy produkt, dziś otrzymałem pięknie odszyty tarp. Gros pracy wykonała firma LESOVIK – polski producent wyposażenia turystycznego. Część z Was będzie mogła zobaczyć tarpa już na Konwencie w Zawadce Rymanowskiej.

Dane techniczne poniżej zdjęć

Zdjęcia pokazują efekt o który mi chodziło – maksymalna widoczność
kolejne fotografie z użytkowania już niedługo.

IMG_4029 IMG_4030 IMG_4032 IMG_4035

przy oświetleniu od wewnątrz dwoma małymi diodami

IMG_4037 IMG_4040

garść technikaliów dla umysłów ścisłych 🙂

 • Kolor – Orange Glow, nie jest to materiał fluorescencyjny
 • Materiał – Poliester
 • Wymiar 3x3m
 • Mocowania – 19 taśm
 • Szew będzie zaimpregnowany silikonem – zamierzone
 • Odciągi – Lanex poliamid 3mm rdzeń
 • Producent – LESOVIK
 • Waga – Tylko tarp 508gram,
  Tarp w pokrowcu z odciągami 525gram w pokrowcu z linkami 4x2m i 1x9m
 • Cena – dobre produkty muszą kosztować, a na produkty na zamówienie trzeba jeszcze czekać.

IMG_4042

5 thoughts on “Bądź widoczny w razie W

 1. Ciekawi mnie czy kolor i materiał jaki został użyty do stworzenia tego materiału nie będzie zbytnio raził w oczy o poranku. Tzn chodzi mi o bardzo wczesną porę kiedy słońce już jasno świeci, czy nie spowoduje to takiego „lśnienia” dla oczu osoby śpiącej pod tym tarpem i przedwczesnej pobudki 🙂 (lubie pospać) czy nie było by lepiej powlec tarpa innym kolorem z drugiej strony… ?

   1. … Hej a jak ktoś ma cienkie powieki? Ja jestem w stanie sobie to wyobrazić i pytanie nie do końca było niedorzeczne 🙂

    1. Oczywiście, pytanie jak najbardziej na miejscu. Mi nie przeszkadza, tarp był zrobiony dla mnie. Powleczenie wazy a inny materiał od wewnątrz zmieniłby zamierzony efekt.

  1. Verda Ulo, powleczenie kolorem fabrykatu tarpa nic nie da bo po prostu on predzej czy pozniej się złuszczy a ponadto podniesie wage i obnizy standard uzywania IMO. Ja osobiscie w namiotach zawsze wybieram sypialnie z zoltego materialu – dlaczego – a no wlasnie dlatego, zeby w ponure dni promienie slonca budowaly mnie do wymarszu pobudzajacymi barwami antydepresyjnymi :D. Ciemny material spowoduje, ze bedziesz siedzial w ciemnej norze. Naturalnie ostatecznie to Ty podejmujesz decyzje co sprawia Tobie komfort wypoczynku.

   Podoba mi sie ta koncepcja pomaranczowego tarpa 🙂

Comments are closed.

Top