Menu

Jak survival to tylko jesienią!

 • Noce już coraz chłodniejsze, dzień krótszy, średnia temperatur dobowych spada – idzie jesień, jak nic. To najlepszy czas do prowadzenia aktywności i ćwiczeń survivalowych. Przetrwanie to nie zwykły biwak w upalną letnią noc. Sztuką jest poradzić sobie, gdy warunki nie pozwalają na komfort bezpośredni. Na komfort, trzeba zapracować. Nie sztuka jest nie zmarznąć w lato w ciepłym śpiworze – sztuką jest nie zmarznąć jesienią bez śpiwora. Sytuacje kryzysowe charakteryzują się tym, że to właśnie komfortu i poczucia bezpieczeństwa brakuje nam najbardziej, więc jeśli mamy się przygotować na realne warunki, zróbmy to w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistych. Najbliższe miesiące to czas na intensywne ćwiczenia outdoor, nie tylko dla podróżników i turystów.

  Nowe Polesie to mała wieś położona niedaleko Leoncina, gdzie przy samej ścianie lasu, w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, mamy wymarzony  teren do szkoleń survival. Trochę podmokły, gdzie łąki i nieużytki przeplatają się z terenami zadrzewionymi, a bogactwo roślin pozwala na prowadzenie warsztatów z dzikiej kuchni. Wieczorami odwiedzają nas bobry, łosie, dziki i cała masa mniejszych braci. Jest na co popatrzeć, jest skąd czerpać wiedzę.

  Wprawne oko, otwarty umysł i praktyczne zajęcia z instruktorem TooleySurvival.pl, umożliwią Wam odkrycie rzeczy, na które na co dzień nie zwrócilibyście uwagi, a mogą Wam pomóc, gdy zagubicie się gdzieś w outdoorze. Zwykły trawnik przestanie być przez Was postrzegany jako tern porośnięty trawą – odkryjecie w nim źródło witamin, białka i cukrów – źródło pożywienia. Nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że najlepiej jest uczyć się poprzez praktykę, pod okiem doświadczonego człowieka – same słowa nie pozostawią takiego śladu w pamięci, jak działania bezpośrednie.

  Zapraszamy do udziału w szkoleniach prowadzonych na terenie, który łączy cechy dzikich ostępów i przygotowany jest równocześnie do zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom. Ciepły zakątek, jaki tam utworzyliśmy,  pozwala na chwilę odpoczynku w komfortowych warunkach, gdzie dookoła tylko bagna i lasy…

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz