You are here

Jesień w hamaku

Hej.
Dziś już wieczorem temperatura spadła poniżej 10st.C Czas zmienić śpiwór z letniego na cieplejszy. Karimata boków nie osłania więc zacząłem eksplorować temat innego ocieplenia nazywanego potocznie [z angielskiego] UQ lub Under Quilt. Jest kołderka która osłania hamak i śpiącego w nim człowieka od spodu i po bokach tak aby przez cyrkulację chłodnego powietrza nie doszło do nadmiernego wychłodzenia.

Można kupić osłony UQ sprzedawane przez producentów hamaków dedykowane do konkretnych modeli, Dostępne są również uniwersalne ocieplenia, a też można wykonać samemu.
Z reguły śpię w hamaku na Karimacie 1x50x200, lub cienkiej alumacie 0,3x120x200, kolejny pomysł który zrealizowałem na poprawę komfortu termicznego to  zrobienie underquilta z linera od holenderskiego poncha.

Tak wygląda założony na Lesovika po prawej stronie jest dociągnięty tak aby przylegał do hamak, z lewej strony wisi luźno – można tam włożyć kurtkę, bluzę i dopiero dociągnąć – nie powoduje to dyskomfortu.
IMG_02748

Liner sznurki na krótszym boku hamaka łączymy parami i mocujemy do linki montażowej hamaka
IMG_02757Tworzące się w ten sposób kieszenie wkładamy do wewnątrz
IMG_02743IMG_02756po założeniu naciągamy mocowanie tak aby UQ przylegał do hamaka
IMG_02758Kilkukrotnie już miałem okazję sprawdzić to rozwiązanie, myśląc nad usprawnieniem, ale na razie zostało w pierwszej konfiguracji.
Na jesienne spanie w ciepłym śpiworze wystarczy, na zimę będzie dobrym uzupełnieniem.
A poniżej mały hamakers przejął moje spanko na testach i nie chciał wyjść. 😀

IMG_02762

Top