Menu

Już 20-22 stycznia 2017 – Mazury Challenge!

 •  Nieszablonowe podejście do nauki sztuki przetrwania, połączone z nauką ratowania ludzkiego życia i auto-ratownictwa – wszystko jak za namową Jacka Pałkiewicza, bo „szkoła przetrwania, powinna kuć charaktery” – tak też robimy od lat! Czasem trafi nam się czarna owca, ale walczymy o każdego, a powiedzenie „nie każdy musi przeżyć” puszczamy mimo uszu..

   To co wyróżnia Mazury Challenge, to atmosfera ciągłego działania i zaskakujące sytuacje, w których musicie wykazywać się nie tylko inicjatywą, ale opanowaniem i kontrolą sytuacji. Jak w życiu, nawet gdy upadasz, kontroluj co robisz w taki sposób, aby jak najmniej bolało – a może da radę upaść bez reperkusji i wstać po więcej? Tylko działanie, akcja-reakcja i kolejne mocne wyzwania.

  Tu w zasypanym śniegiem Giżycku, nad skutym lodem Kisajnem, nie usłyszysz o procedurach, o specjalistycznym sprzęcie i de facto tym, co przykuwa ludzkie masy do survivalu. Tutaj kujesz samego (samą) siebie, walczysz z mrozem, walczysz z fizjologią i podejmujesz wyzwania, które sprawiają, że realnie zaczynasz patrzyć na kwestię przetrwania. Na wyprawie nie potrzebuję kogoś, kto nie jest autonomiczny lub fantazjuje w dziedzinie, której daleko od fantastyki. Internetowe triki nie mają tu zastosowania. Stań się człowiekiem, którego witają na całym świecie – człowiekiem, na którym można polegać. 

   Podczas tego trzydniowego szkolenia wyrabiasz w sobie moc do działania, zdolność ratowania i inicjatywę niezbędną do podejmowania wyzwań we właściwym czasie.

  Szkolenie jest możliwe do realizacji tylko dzięki władzom miasta Giżycko – które od lat wspierają tę inicjatywę wynikającą z pasji, oraz dzięki Wam – bo chcecie się doskonalić, dotknąć realnego świata poza cywilizacją.

  Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona, dla mnie najważniejsza jest jakość, która nie zawsze idzie w parze z ilością..

  O naszych dobroczyńcach (sponsorach i partnerach) jeszcze będę pisał – wiedzcie, że szkolenie wspierają najlepsi.

   

  DATA SZKOLENIA
  20-22 stycznia 2017

  Szkolenie zaawansowane – dla osób, które już były na szlaku, uprawiają turystykę, prowadzą aktywny tryb życia, szukających mocnej przygody i nowych doświadczeń.  Szkolenie zimowe przygotowanie do ekstremalnych wypraw zimowych 4×4.

  Opis szkolenia:

  Obóz przygotowujący do zimowej wyprawy 4×4 np. na Syberię. Obsługa aut terenowych, pierwsza pomoc outdoor w trudnych warunkach, sztuka przetrwania i morsowanie – tak w skrócie prezentuje się program ekstremalnego szkolenia, które od lat stanowi markę szkoleń outdoor.
  Instruktorzy/praktycy z pasją i bagażem doświadczenia, pirotechnika, sztuczna krew i zaskakujące sytuacje. To
  szkolenie wyróżnia, nieszablonowe podejście do procesu nauczania i energia działania!

  Wartości dodane

  • umiejętność uratowania ludzkiego życia w zimowych warunkach
  • wzmocnienie i sprawdzenie własnej wiedzy i umiejętności z zakresu sztuki przetrwania
  • świadomość poprawnych postaw społecznych
  • znajomość podstaw komunikacji (w tym międzyludzkiej)
  • znajomość technik obsługi auta terenowego oraz sprzętu awaryjnego

  W programie szkolenia:

  • ekstremalna pierwsza pomoc outdoor
  • sztuka przetrwania w niesprzyjających warunkach
  • obsługa i naprawa aut w trudnym terenie
  • Próba lodu (morsowanie lub ice breaking drill)

  Założenia szkolenia:

  Uczestnicy poddani są ciągłemu działaniu warunków pogodowych i dodatkowo obciążeni zadaniami wyznaczonymi przez organizatorów.

  Survival zimowy – czyli jak przetrwać w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej na otwartym powietrzu w zimę, przez czas dłuższy niż kilka godzin… Sama nasza egzystencja w obozie będzie wymagała od uczestników odpowiedzialności i sprawnego działania, również zespołowego. Tutaj eksperci dziedziny survival będą czuwać nad poprawnymi/zalecanymi zachowaniami w zimowej scenerii Mazur.

  Ratownictwo outdoor – do współpracy zapraszamy najlepszych czyli CSU Medaid i HKR M.A.S.H. Szkolić nas będą ratownicy z krwi i kości, którzy co dzień jeżdżą do wypadków, by ratować ludzkie życie – od nich nauczymy się praktycznych zachowań przy udzielaniu pierwszej pomocy. Zapomnijcie o nudnych wykładach – tylko krew, pot i łzy, tylko praktyka pod okiem profesjonalistów!

  Auta 4×4 – czyli zimowa obsługa terenówek: od odpalania na krótko, przez przeprawy, po zmianę koła – tylko praktyka. Program szkolenia ułożony został, tak by zapewnić odpowiedni poziom świadomości każdemu, kto podróżuje cross-country autem 4×4. Prawdziwa gratka dla amatorów offroad.

  Program opracowany we współpracy z psychologami podróży, nurkami pod-lodowymi, ratownikami, ekspertami sztuki przetrwania.

  Chętnych zapraszam do kontaktu: ltulej@gmail.com

  medaid kursy ratownictwa

  zielona strona zielonastrona mazury challenge Lesovik, safe pleace, na mazury challenge

  bhp sawak, bhp. mazury challenge

   

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz