You are here
Home > Działania

KPN trekking 2014 – relacja

Hej.

Kolejny wiosenny spacer w poszukiwaniu wiosny, tym razem w zupełnie odmiennych warunkach, 22 Marca wraz z tym razem sporą grupą spacerowiczów postanowiliśmy przemierzyć podobna trasę jak w 2013r. Umówiony start w sobotę rano 22 Marca w Truskawiu i zaplanowana trasa ok 25km przez Kampinoski Park Narodowy.

mapa_kpn

Cały dzień towarzyszyła nam piękna pogoda sprzyjająca wiosennemu spacerowi. Zaczęliśmy kładkami na czarnym szlaku, dotarliśmy do miejscowości Wiersze. Tam skierowaliśmy się ku północy aby dotrzeć do kanału Wilcza struga [potem Łasica]. Podążaliśmy wzdłuż niego spory kawałek podziwiając wiosenne prace bobrów. W miejscowości Nowa Dąbrowa odbiliśmy kawałek zwiedzić pozostałości wioski [okolice Nowe Budy]w KPN, potem podążaliśmy już w kierunku Górek – odpoczynek i uzupełnienie zapasów przed ostatnim etapem. Ostatni kawałek przemierzaliśmy szlakiem pośród starodrzewia sosnowego, bardzo szybkim tempem chcąc zdążyć przez zmrokiem. Gdy docieraliśmy do mety już zmierzchało, ostatnie kilkadziesiąt metrów buty w rękę albo pod wodą, wysoki stan wód gruntowych nie dał spacerowiczom dotrzeć o suchych stopach na miejsce gdzie mieliśmy odpocząć. Gdy dotarliśmy na miejsce odpoczynku, wszyscy zabrali się do pomocy w przygotowaniu grochówki w kociołku.

Większość z nas ułożyła się wygodnie do snu w hamakach, które na takim podmokłym terenie pozwalają sucho i bez wilgoci spędzić noc.
Rano po śniadanku część z nas wybrała szybszą i wygodniejszą podróż do domu Autobusem lub samochodem, a część – zbliżoną drogę powrotną do pokonanej poprzedniego dnia.

Poniżej kilka fotografii z trekkingu.

Top