Otwarte Warsztaty Bushcraftowo Survivalowe – szałas

Hej.

IMG_7434Kolejne nasze spotkania w terenie dają nam możliwość pozostawienia widocznych efektów. działamy ostatnio w okolicach zamieszania korzystając z bliskiej obecności lasów. Tym razem postawiliśmy na inny projekt szałasu niż poprzedni, z otwartym dachem ogniskiem wewnątrz i miejscem do spania dla sześciu osób. Kilka weekendów i praca łącznie kilkunastu osób daje zauważalne efekty.
Aktywnie też angażujemy w działania naszą młodzież.

Czytanie książek czy oglądanie kanałów na YT gdzie możesz obejrzeć perfekcyjnie przygotowane instrukcje nic tobie nie pomorze dopóki nie wyjdziesz z domu poćwiczyć swoich własnych umiejętności. Nasz cykl Otwartych Warsztatów Buschcraftowo Survivalowych pozwala nam ćwiczyć swoje umiejętności w terenie a niedoświadczonym osobom poznać nas i skorzystać z naszych doświadczeń i praktyki.

IMG_7440Tym razem angażując sporą grupę uczestników na kilku spotkaniach  wybudowaliśmy spory szałas posiadając kilka prostych narzędzi i kawałki sznurka.
IMG_7439Najpierw znaleźliśmy miejsce i postawiliśmy stelaż Następnie poprzeczki aby zrobić oparcie dla małych gałązek i liści i wzmocnić całą konstrukcję szałasu.

IMG_7437

Oczywiście w międzyczasie kilka przerw na herbatkę, odpoczynek i targanie z okolic leżących gałęzi, bo w pobliżu szybko skończył się chrust.
Kolejnym etapem było przykrywanie dachu szałasu liśćmi – mchu w okolicach nie ma, więc będzie potrzebna spora warstwa, żeby dobrze izolowały i nie przeciekało.

fot Andrzej P.

fot Andrzej P.
10450757_644960998959669_706738274717210251_n
fot Andrzej P.

działamy dalej, powoli uszczelniając zadaszenie i osłaniając wejście

IMG_5092
fot Dominik http://domwlas.blogspot.com/
IMG_5156
fot Dominik http://domwlas.blogspot.com/

Mimo, że wygląda już ładnie i niektórzy już się w nim zadomowili zostało jeszcze sporo do zrobienia,

IMG_5155
fot Dominik http://domwlas.blogspot.com/
IMG_5081
fot Dominik http://domwlas.blogspot.com/

Mam nadzieję że niedługo trochę podeschnie i będzie można więcej liści donieść – ew. będziemy czekać do jesieni na nową porcję świeżo zrzucanych przez drzewa.  W każdym razie można już wygodnie w kilka osób usiąść i porozmawiać. Dziękuję wszystkim za dotychczasowa pomoc w konstruowaniu, budowaniu, i pomoc przy małych chłopakach w trakcie naszych prac. cdn.

img_8542

Zapisz

Zapisz

Jedna odpowiedź do “Otwarte Warsztaty Bushcraftowo Survivalowe – szałas”

  1. Ciekawe jest to, że do budowy ziemianki wykorzystaliście inną ziemiankę. Mniej więcej po rozmiarach i kształcie można stwierdzić, że była to ziemianka mieszkalna dla żołnierzy z IIWŚ. Cudo

Możliwość komentowania jest wyłączona.