Menu

Otwarte Warsztaty Bushcraftowo Survivalowe – szałas

 • Hej.

  IMG_7434Kolejne nasze spotkania w terenie dają nam możliwość pozostawienia widocznych efektów. działamy ostatnio w okolicach zamieszania korzystając z bliskiej obecności lasów. Tym razem postawiliśmy na inny projekt szałasu niż poprzedni, z otwartym dachem ogniskiem wewnątrz i miejscem do spania dla sześciu osób. Kilka weekendów i praca łącznie kilkunastu osób daje zauważalne efekty.
  Aktywnie też angażujemy w działania naszą młodzież.

  Czytanie książek czy oglądanie kanałów na YT gdzie możesz obejrzeć perfekcyjnie przygotowane instrukcje nic tobie nie pomorze dopóki nie wyjdziesz z domu poćwiczyć swoich własnych umiejętności. Nasz cykl Otwartych Warsztatów Buschcraftowo Survivalowych pozwala nam ćwiczyć swoje umiejętności w terenie a niedoświadczonym osobom poznać nas i skorzystać z naszych doświadczeń i praktyki.

  IMG_7440Tym razem angażując sporą grupę uczestników na kilku spotkaniach  wybudowaliśmy spory szałas posiadając kilka prostych narzędzi i kawałki sznurka.
  IMG_7439Najpierw znaleźliśmy miejsce i postawiliśmy stelaż Następnie poprzeczki aby zrobić oparcie dla małych gałązek i liści i wzmocnić całą konstrukcję szałasu.

  IMG_7437

  Oczywiście w międzyczasie kilka przerw na herbatkę, odpoczynek i targanie z okolic leżących gałęzi, bo w pobliżu szybko skończył się chrust.
  Kolejnym etapem było przykrywanie dachu szałasu liśćmi – mchu w okolicach nie ma, więc będzie potrzebna spora warstwa, żeby dobrze izolowały i nie przeciekało.

  fot Andrzej P.

  fot Andrzej P.

  10450757_644960998959669_706738274717210251_n

  fot Andrzej P.

  działamy dalej, powoli uszczelniając zadaszenie i osłaniając wejście

  IMG_5092

  fot Dominik http://domwlas.blogspot.com/

  IMG_5156

  fot Dominik http://domwlas.blogspot.com/

  Mimo, że wygląda już ładnie i niektórzy już się w nim zadomowili zostało jeszcze sporo do zrobienia,

  IMG_5155

  fot Dominik http://domwlas.blogspot.com/

  IMG_5081

  fot Dominik http://domwlas.blogspot.com/

  Mam nadzieję że niedługo trochę podeschnie i będzie można więcej liści donieść – ew. będziemy czekać do jesieni na nową porcję świeżo zrzucanych przez drzewa.  W każdym razie można już wygodnie w kilka osób usiąść i porozmawiać. Dziękuję wszystkim za dotychczasowa pomoc w konstruowaniu, budowaniu, i pomoc przy małych chłopakach w trakcie naszych prac. cdn.

  img_8542

  Zapisz

  Zapisz

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz