Menu

Survival Test „Brain Inside” 2013 – wszyscy przeżyli!

 • IMG_09590Minus dwa stopnie w nocy, lekka bryza, wilgotność przekraczająca 90%, a w dzień nie było lepiej. Do tego teren, poprzecinany kanałami, wciąż bagnisty, tylko niewielkie poletka suchszego podłoża – jak wyspy pośród czarnej wody i sitowia. Deprymujące otoczenie… Kalorie uciekały z ludzi jak woda z dziurawego wiadra.  Nie było lekko, choć ekipa uczestników była całkiem sprawna turystycznie (jak to się mawia o aktywnych outdoorowcach).

  W tej edycji Survival Test, rzucone przez nas wyzwanie podjęło ośmiu uczestników, sześciu panów i dwie panie. Zaskoczył nas bardzo wysoki poziom rzeczonej sprawności uczestników. Gościliśmy instruktorów survivalu, myśliwych, aktywnych survivalowców i wędrowników – to co sobą reprezentowali napawało optymizmem już od pierwszych godzin testu. Dobra współpraca, dojrzałość (również społeczna) i empatia, a także znajomość technik buschcraftowych, oraz procesów fizjologicznych i psychicznych człowieka, sprawiły, że uczestnicy przetrwali, w całkiem niezłym stanie psychicznym i fizycznym, rzucone przez organizatorów wyzwanie. Choć jak sami przyznali: „tego tośmy się nie spodziewali”.

  Faktycznie, duża skala wyzwania i pojawiające się elementy zaskoczenia wymusiły na uczestnikach konkretne zachowania, adekwatne do tych, jakie będą musieli wykonać w przypadku realnych zdarzeń. Staraliśmy się odtworzyć nie tylko gro zachowań, ale także uczuć jakie szarpią świadkami zdarzeń. Po wywiadach z uczestnikami, wiem że udało się to osiągnąć.

  Program i przebieg szkolenia wciąż pragniemy utrzymać jako niejawny, żeby nie obniżyć skali wyzwania kolejnym uczestnikom.

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz