Menu

Wioska na drzewach – re(we)lacja


 • Przeżyliśmy. Byliśmy tam, w sercu lasu. Sześć metrów nad ziemią. Tylko my i przyroda. Poranki pełne dźwięków budzącej się przyrody, powietrze świeże i delikatne, w gorący dzień szelest falujących liści lipy, a nad nami zielony baldachim.

  Trzy dni wypełnione były praktycznymi szkoleniami z zakresu survival, od rozpalania ognia po schematy zachowań przy spotkaniach z dzikimi zwierzętami. Każdy z tematów znalazł swoich zwolenników, nawet pozyskiwanie włókien i powroźnictwo. Okazało się, że sprzęt można tworzyć z zasobów natury i że jest ona nas w stanie wykarmić.

  Wszystko to było możliwe tylko dzięki owocnej współpracy organizatorów, oraz życzliwości naszych dobroczyńców, którzy nas wsparli w tym projekcie:

  Nadleśnictwo Grotniki wyraziło zgodę i udostępniło serce lasu, byśmy mogli odetchnąć i poznać bliżej środowisko naturalne. Nieoceniona była także pomoc Pana Huberta, leśniczego bezpośrednio opiekującego tym terenem.

  Wójt Gminy Zgierz objął wydarzenie swoim patronatem, a prężnie działający Referat Rozwoju i Promocji Gminy wspierał nas w sprawach medialnych. Bardzo miło było nam gościć przedstawicieli gminy oraz mieszkańców, którzy z ciekawością oglądali linowe konstrukcje.

  Także Miasto Zgierz wyraziło swoją aprobatę dla pomysłu, dodało nam to  skrzydeł i zmotywowało do intensywnej pracy.

  Na końcu, ale na pewno nie ostatni  – firma ABACO Transport Specjalistyczny, która była oficjalnym sponsorem projektu „Spadaj na drzewo”. Tylko dzięki nim możliwe było wyposażenie nadrzewnej wioski i zakup sprzętu szkoleniowego dla najmłodszych adeptów survival. Dla nich, te trzy dni były spełnieniem marzeń, a także wdrożeniem w prawdziwy świat outdooru.

  Tego jak było na miejscu, nie sposób opisać słowami, choć w Dzienniku Łódzkim Marcin Bereszczyński dość trafnie nakreślił ideę naszych starań.

  Relacja w TVP to zasługa Oli i Mariusza – do swojej pracy podchodzą z pasją, popieram takie zaangażowanie. Mieli co utrwalać, zobaczcie jaki materiał powstał:

  Patronaty:

   

   

   

  Organizatorzy:

   

   

   

   

  Oficjalny sponsor :

   

   

   

   

  Niebawem kolejne pomysły i ich realizacje!

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz