Menu

Zapisy na Mazury Challenge – w Nowy Rok z nową siłą

 • Kultowe szkolenie z zakresu ratownictwa podczas podróży, przetrwania w zimowych warunkach i obsługi sprzętu 4×4 – wszystko w surowym klimacie zimowego Giżycka. Od piątku 20 stycznia do niedzieli 22 stycznia 2017 roku będziemy intensywnie ćwiczyć opanowanie życiowych zdarzeń, które miały miejsca podczas wypraw.  Symulacje w terenie, pozoracje ratownicze i ciągła ekspozycja na warunki atmosferyczne – szkoła przetrwania. W zasadzie non stop musimy podejmować aktywności, żeby trzymać sprawność i komfort

  Liczba miejsc w obozie jest ograniczona, a zgłoszenia przyjmuję na maila: ltulej@gmail.com

  Niestety nie każdy może wziąć udział w szkoleniu, mimo że zaplecze mamy zacne:

  • Przez cały czas trwania szkolenia, dostępny będzie namiot „techniczny”- taki nasz punkt awaryjny.
  • Do dyspozycji uczestników jest ToiToi – taki ukłon w stronę zieleni miejskiej i waszego komfortu
  • W obozie będzie dostęp do gorącej wody, oraz ognisko.

  Będziemy Wam pomagali we wszelkich przygotowaniach, żebyście bezpiecznie przetrwali szkolenie, ale wymagana jest pewna autonomia – obycie z biwakowaniem choćby letnim.

  Wydarzeniu patronuje Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz,  co zobowiązuje nas do trzymania wysokich standardów – między innymi dlatego pracujemy z najlepszymi. Jesteśmy wdzięczni za całe wsparcie!

   

  CSU Medaid oraz Harcerski Klub Ratowniczy MASH wysyłają ekspertów, których sytuacje już nie zaskakują… Wybrali dla nas taki zestaw scenariuszy i ćwiczeń, po którym poczujecie moc ratowania siebie i bliskich.

   

  W tym roku Lesovik Outdoor Hammoks zadba o „safe place” dla uczestników, czyli miejsce, gdzie będzie się można ogrzać po „próbie lodu” (czyli „ice breaking drill” lub „morsowanie”). Prywatnie, jako norwescy trekkerzy, Gosia i Rafał otrzaskani są z zimnem i biwakowaniem w śniegu, a i niejedną przygodę mogą opowiedzieć. Cieszę się że jesteście z nami!

   

  Jest z nami także HobbyHouse.pl i choć Dawid osobiście nie odwiedzi obozu, to doda nam otuchy gadżetami w sam raz na mróz! Nie raz zdarzyło mu się zmarznąć przełamując kajakiem lód na rzece – doskonale wie, co potrafi przywrócić morale po lodowatej kąpieli. (..a żebyście słyszeli jak śpiewa..) Pozdrawiamy i dziękujemy!

  Bezustannie wspiera nas Feeria – dziękujemy!

   

   

  Zapraszam i pozdrawiam

  Łukasz

   

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz