Menu

Buffallo Special Six – tylko dla koneserów

 • specialsix2Już ponad rok, odkąd używam Special Six Buffallo. To był roku, pełen wrażeń, dni chłodnych, ciepłych, suchych deszczowych – całe spektrum zachowań pogodowych. Cieszę się, że nie zdecydowałem się na opublikowanie wyniku testu np. po dwóch tygodniach, jak robi cała rzesza „testerów” sprzętu i odzieży outdoor. Po dwóch tygodniach nie miałbym pełnego obrazu kurtki, która potrafi zaskoczyć.. A to było miłe zaskoczenie.

  Pierwsze wrażenie: kurtka inna niż wszystkie. To co sprawia że kurtka wyłamuje się z szablonu, to przede wszystkim krój – Special six zakładana jest przez głowę jak bluza. Wyposażona jest w dwukierunkowe suwaki boczne rozpinane od pachy po pas, co ułatwia jej zakładanie. Te  suwaki są elementem przemyślanego, acz prostego systemu wentylacji, a noszącym broń przy pasie, umożliwiają szybkie jej dobycie.
  Każdy element kurtki został zaprojektowany przez praktyka outdoor, to się czuje niemal na każdym kroku. Warto zwrócić uwagę na małą ilość detali, które mogą zawadzac o np. gałązki podczas chodzenia cross- forest.  Materiał nie jest bezszelestny, co utrudnia pochodzenie zwierzyny, czy skradanie, ale na pewno nie przeszkadza w przedzieraniu się przez chaszcze.

  specialsix1Outdoorowy charakter Buffalo Special Six da się wyczuć na każdym kroku. Kurtkę uszyto tak, by cały czas zabezpieczać użytkownika przed warunkami pogodowymi na tyle skutecznie, by zapewnić mu komfort cieplny. Przy czym należy mieć na uwadze, że nie jest to kurtka stricte zimowa. Wydłużony do półudzia krój pozwala na schylanie się i kucanie bez ryzyka odsłonięcia nerek (a u niektórych również pośladków). Zapobiega także podwiewaniu przez silny wiatr i wydmuchiwaniu ciepłego powietrza z warstwy wewnętrznej, w czym pomaga ukryty w kieszeni ściągacz pasa. Znów proste i skuteczne rozwiązanie – w połączonej kieszeni na brzuchu znajduje się tasiemka z systemem napinajacym, intuicyjnym w obsłudze, nie plącze się i nie zawadza, a działa bez zarzutu. Same kieszenie to znowu prostota i funkcjonalność. Są tylko dwie: jedna na brzuchu (połączony tunel), druga w poprzek klatki piersiowej – praktyczna odzież nie wymaga więcej, niepraktyczny użytkownik uzna że to za mało. Kieszenie są również elementem systemu wentylacji, wystarczy je otworzyć i parametr oddychalności zwiększa się piramidalnie.

  Kurtka w naszych polskich warunkach na pewno znajdzie zastosowanie w okresie wiosennym i jesiennym. Dobrze chroni od wiatru. W deszczowa pogodę, mimo że nie ma membrany, zapewnia wystarczającą izolację i choć z wierzchu jest mokra, w środku panuje odpowiedni mikroklimat. Swoją drogą Pertex jest ciekawą alternatywą dla modnych membran.

  . Czy warto nabyć Special Six? W mojej opinii dość wysoka cena może odstraszać. Warto pamiętać jednak o tym, że cena kurtki nie jest wynikiem drogich materiałów, tylko tego gdzie jest produkowana. Warto wspomnieć, że nie jest produkowana w Chinach. Jest produkowana w Wielkiej Brytanii, co oczywiście dyktuje cenę. Roboczogodzina szwaczek w Shefield na pewno jest droższa niż w Azji. Jeśli jednak kogoś stać, zawiedziony nie będzie.

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz