You are here

Byliśmy na Surwiwaliach wysoko na drzewach.

Grupa SPSSSurwiwalia to pierwsza edycja spotkania na którym aktywnie poprzez zajęcia warsztaty konkurencje i pokazy promujemy i pokazujemy czym jest surwiwal.
Pierwsze takie spotkanie zorganizował Hufiec ZHP Skierniewice i Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu. Dzięki organizatorom na początku czerwca spotkaliśmy się wraz z innymi instruktorami surwiwalu, aby pokazać i zaprezentować niektóre elementy sztuki przetrwania, puszczaństwa i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu – outdoorze.

Na to spotkanie między innymi przywieźliśmy wioskę na drzewach, którą zamontowaliśmy między drzewami. W sumie cztery platformy na których można było odpoczywać w dzień i wygodnie wyspać się nocą. Niektórzy ponad platformami rozwiesili własne hamaki

wioska na drzewach i hamakowe szkolenieKażdy kto zajrzał choć na pierwszą kondygnację chciał dotrzeć wyżej i zostać na dłużej. Niektórzy goście w śpiworach na platformach wyspani dotrwali do rana. Na ostatnią najdalszą platformę odważyli się wejść tylko nieliczni jak na mostek kapitański, ale dawała dobry widok na cały teren w około i wrażenie spokoju i odpoczynku.

W okół Sergiusz i Rafał rozłożyli swoje hamaki aby każdy chętny mógł sprawdzić jak wygodnie można na nich odpocząć. Rafał z Lesovik – Outdoor Hammocks prowadził warsztaty jak własnoręcznie zrobić hamak.

fot. Remigiusz Romaniuk

Dosłownie rzut beretem od wioski na drzewach, pod czaszą spadochronu obozowali chłopaki z SurvivalTechu. No powiem Wam, że aż miło było patrzeć jak chłopaki pracują z praktykantami. Żwawe chłopaki.

Nie sposób opisać wszystkiego, co widzieliśmy, bo atrakcje i nauka płynęły nie tylko od instruktorów. Łupanie, skórowanie, rozpalanie, rzucanie, wspinanie, zjeżdżanie, przeprawianie…. wyliczać jeszcze długo.

Następnym razem przybywajcie – warto.

Poniżej galeria:

Galeria 1

Galeria 2

Top