Menu

nie ważne czy kupisz – używaj!

 • Hej

  Gdzie nie spojrzę na fora czy grupy czytam „kup Morę” „bierz Morę” „a masz Morę”, sam od ponad 20 lat używam szwedzkich noży spod marki MORA Frosts, w tym roku po zapowiedziach i prezentacji noża fulltang na targach SHOT Show w Las Vegas Morakniv GARBERG, producent zaskakuje po raz kolejny.

  W tym roku mija 125 lat od wyprodukowania pierwszego Classica, a po tym czasie nadal prezentowane są nowe produkty które zyskują wielu zwolenników.
  Pod koniec stycznia pojawiła się pierwsza zapowiedź, mały czerwony nożyk.

  12821468_1137775272921688_5177145807871583455_n[1]

  Już 19 lutego br. Morakniv prezentuje ELDRISa w pięciu kolorach.
  To kolejna rewolucja po Garbergu w szwedzkich nożach. ELDRIS to mały nożyk ze stałym ostrzem w sam raz do noszenia w kieszeni czy na szyi.

  mbn8lzyfcofmb793punn[1]„Nóż Eldris był w naszej pamięci długi czas, mały nóż, który z łatwością mieści się w kieszeni lub wisi na szyi. Przeważnie bytowanie w terenie nie wymaga więcej niż oferuje nam ten nóż. Można powiedzieć, że jest to nasza interpretacja składanych noży, które są dziś bardzo popularne, ale Eldris ma zalety tych ze stałym ostrzem „, mówi Arvid Larsson, Inżynier.

  Morakniv Eldris to elastyczny nóż kieszonkowy przeznaczony do wykonywania wszelkiego rodzaju zadań w terenie . Ostrze o długości 58 mm długości wykonane jest ze stali nierdzewnej obrabianej termicznie według tradycyjnej receptury firmy. Ostrze ma profil Scandi, który sprawia, że łatwo utrzymać ostrość a grzbietu ma ostre krawędzie i dobrze współpracuje z krzesiwem.

  b2htnvt6e4tfjxsgmkcg[1]Nóż kieszonkowy taki jak Eldris łatwo zabrać ze sobą, bez względu na to czy wybierasz się na wielodniową wyprawę czy na kilkugodzinną wycieczkę.
  Na jednodniowej wyciecze jest idealny do strugania drzazg do małego szybkiego ogniska lub małych prac rzeźbiarskich. Na długiej wyprawie czy na polowaniu zaskakuje swoją wytrzymałością i wszechstronnością. ELDRIS może być nożem, który jest łatwo dostępny w kieszeni na piersi lub nodze w przypadku gdy natychmiast potrzebujesz ostrza.

  ELDRISa możesz przenieść poziom wyżej nosząc go na szyi używając dołączonego do zestawu paracordu, dodatkowego zapięcia i małego krzesiwa. Zestaw ten pozwala na efektywniejsze wykorzystanie noża. Małe krzesiwo jest idealnie nadaje się do szybkiego rozpalenia ogniska czy kuchenki ekspedycyjnej.

  Podczas oficjalnej premiery na targach  IWA Outdoor Classics w Norymberdze które odbędą się w dniach 4-7marca , przedstawiciele Morakniv Szwecja zaprezentują pierwsze w historii modele noża ELDRIS. Będzie tam też zaproszony ekspert survivalu Johan Skullman który zaprezentuje nóż Morakniv Eldris, a także przeprowadzi warsztaty.

  „Dla mnie, to co sprawia, że ELDRIS jest wyjątkowy, jest fakt, że może to być przenoszony na wiele różnych sposobów, tak aby nie przeszkadzał na szyi, w kieszeni lub w plecaku„, mówi Johan Skullman.

  Zapowiedzi od firmy MORAKNIV wyglądają obiecująco.
  Wraz z Łukaszem już czekamy na możliwość sprawdzenia tego malucha w terenie.
  a TU do pobrania PDF z pełnym opisem >>> Morakniv_Eldris Folder

  eldris_02

  A skąd taki tytuł? Nieważne czy kupisz czy dostaniesz czy sam zrobisz, ważne że nie odkładasz na półkę a używasz i czerpiesz z tego przyjemność.

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz