Menu

Improwizowane techniki linowe

 • Jeden z elementów, w szerokiej ofercie naszej szkoły, kryje się pod kryptonimem improwizowanych technik linowych.

  Ten segment szkoleń uczy jak bezpiecznie i bez wysiłku wspiąć się po linie na dowolną wysokość, jak zrobić most linowy lub tyrolkę, jak skonstruować ze zwykłej liny bezpieczną uprząż do ewakuacji (helikopterem, z łodzi etc.), a w końcu nauczy kilku sznurkowych trików, przydatnych na co dzień.

  Spotkałem się z dość ostrożnym podejściem kolegów i koleżanek do idei wspinania się po linie(ach). Niektórzy zadawali całkiem ciekawe pytanie „po jaki czort mam tam wchodzić?”, inni zasłaniali się brakiem kondycji, kolejni lękiem wysokości. Cieszę się, że w końcu zechcieli spróbować.

  Każdy z nich z niedowierzaniem piął się do góry, po czym  zjeżdżał na dół, jak prawdziwy komandos.

  Ach.. te emocje, radość, duma.

  Po wspinaczce, rozpoczęliśmy bardziej poziome techniki. Napięcie lin do mostu linowego i pokonanie go, mała tyrolka – to kolejne uśmiechy i radość uczestników. 

  Jak się okazuje zarówno młody gimnazjalista jak i dojrzały człowiek zza biurka, może stać się na chwilę kaskaderem, bez ryzyka i zadyszki.

  Techniki, których nauczycie się w ciągu zajęć są połączeniem technik wysokościowych, ratownictwa wodnego i górskiego. Choć materia ratownictwa jest ogromna, staraliśmy się zamknąć w pigułce, najbardziej praktyczne metody korzystania z lin.

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz