Menu

Jedziemy śladami Tonego Halika!!

 • Tony_halik_01_-_croppedWiele miesięcy pracy koncepcyjnej całego zespołu projektowego, w organizowanej przez stowarzyszenie Afryka Nowaka, wyprawy śladami Tonego Halika, w końcu zbliżyło nas do realizacji przedsięwzięcia!

   

  Mamy bilety do Argentyny, mamy wytyczne ‚misji’, mamy pasjonatów – ahoj przygodo!  Już pakujemy manatki, by ruszyć śladem jednego z bardziej znanych mojemu pokoleniu podróżników.

   Tony Halik wyruszył 59 lat temu w czteroletnią podróż dookoła Ameryk, w planach obrysowując terenówką kontury kontynentów. Nie zrealizował w pełni planu, ale my to poprawimy.

  W międzyczasie urodził się jego syn Ozana, który gorąco kibicuje uczestnikom wyprawy.

    Podróż polega na tym, że co 3-4 tygodnie zmienia się skład ekipy. W każdym etapie możecie wziąć udział, jeśli pasjonujecie się tematem Mieczysława Sędzimira Halika ‚Tony’ego”, potraficie się zorganizować życiowo i czynnie wesprzeć projekt, który jest czysto społeczny. Nie ma z tego profitu innego niż wspomnienia, kilka zdjęć i trochę piasku w bucie. Tego samego piasku, który wsypywał się przez okna Jeep IKA 59 lat temu.. Od tamtej pory wiele plemion przestało być izolowanymi, zniknęło wiele kultur – może jadący z nami antropolodzy coś jeszcze odnajdą?
  Ameryka Halika wspiera polską naukę, muzea, uczelnie – jadą z nami naukowcy, którzy uzupełnią zbiory muzealne, przeprowadzą wywiady z reprezentantami innych kultur, odwiedzą polskie wykopaliska archeologiczne.  Dla mnie – kolejna przygoda życia!

   

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz