Menu

KPN Trekking – powroty

 • Kilka osób pytało o to jak wracamy z marszu, jak nocujemy na bagnie, czy można wracać w sobotę z KPN Survival Trekking?

  Po długim marszu ( niby tylko „20 z hakiem”, ale co roku jakaś kontuzja, dłuższy postój itd. sprawiają że spacerek trwa do ok 18-19), docieramy do Nowego Polesia, tam gdzie stoi „Bobrowa Chata” i wówczas można wybrać, czy

  • a) nocujemy, czy
  • b) od razu lecimy na PKS – jeżdżący z Nowego Polesia do Dworzec Gdański

  W przypadku chęci powrotu (a), należy zwrócić uwagę, że ostatni autobus w sobotę odjeżdża o godzinie 17:22 – warto wówczas nadawać tempa przez całą trasę żeby nań zdążyć.

  Opcja nocleg na bagnie (b), przewiduje zakwaterowanie w swoim ekwipunku obozowym, który towarzyszył nam na plecach przez całą drogę, na terenie przyległym do ściany lasu. Zapewne widzieliście Bobrową chatę i jej okolice, w tym zagajnik brzozowy, który mam nadzieję jak co roku zamieni się w wioskę hamakowo-tarpową. Naturalnie jest miejsce na rozbicie namiotu, a drewniany domek da schronienie nawet dziesięciu osobom.

  Wieczór na bagnie to czas na rozmowy, jedzenie z kociołków, oraz może prelekcję w nocnej scenerii.
  Rano zbieramy się do autobusu, przystanek jest kilometr dalej.
  Wklejam plan odjazdu autobusów (mam nadzieję że aktualny 🙂 )
  rozkłąd_nowe_polesie

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz