You are here
Home > TEMATYKA > pogoda

Nie taki zwykły buff – MERINO BUFF 365

Hej

Minął rok od czasu gdy otrzymałem do testów kawał ciekawego materiału do testu.
Trudno ten produkt sklasyfikować to kawałek materiału w kształcie rury o sporej średnicy. Buff, szalik, kominiarka, czapka, tunel wszystko w jednym kawałku. Wymiary są imponujące jak na kawałek materiału o tak małej wadze 400mmx500mm, 200g/m2, skład 75% Wełna merynosów, 25% poliester-poliamid.

Przez cały rok miałem możliwość w różnych sytuacjach go używać, czasami nawet latem gdy potwornie wiało i sypało piachem podczas letniego sztormu, kilka razy wyjmowałem go mokrego z kieszeni po przeprawie i krótko po już grzał mimo że był wilgotny. Skąd wzięło się zainteresowanie tego typu odzieżą? Już wcześniej bardzo często zamiast szalika czy golfu nosiłem zwykłego buffa syntetycznego połączonego z polarem jako szalika i czasami zamiast czapki. Wszystko wzięło się z uniwersalności małej objętości w kieszeni.
MERINO BUFF to zupełnie inny produkt od wszystkich – lekki, przyjemny, ciepły i komfortowy materiał. Można go nosić w wielu konfiguracjach zależnych głównie od pomysłu użytkownika, a średnica/wielkość pozwala nawet założyć tak aby chronić nerki przed długotrwałym chłodem.

Marino Buff jest całkowicie całoroczny – jak tylko jest chłodno, wieje, czy jesteśmy na plaży w trakcie sztormu, przydaje się niezmiernie. Rewelacyjnie sprawdza się jesienią i zimą tworzy bardzo dobrą barierę dla chłodu i wiatru, jest bardzo przyjemny w dotyku. Nie odczuwałem przegrzania jak w syntetycznym buffie a przy silnym wietrze grubość skutecznie blokuje przenikanie chłodu. Bardzo dobrze odprowadza nadmiary ciepła przy wzmożonym wysiłku. Chłodne lato, mokre wiosny i jesień, mocne wiatry zamiecie piaskowe i śnieżne, tam będzie się sprawował wyśmienicie.

Trzeba wypracować własny sposób noszenia – mi najbardziej przypadło składanie w ósemkę i zakładanie na szyję lub szyję i głowę. Przy bardziej niesprzyjających warunkach można uzupełnić kapturem z kurtki.

Komu się spodoba może nabyć go tutaj – na hegran.pl

IMG_6107_fhd IMG_6109_fhd IMG_6110_fhd

[embpicasa id=”6080624045536208849″]

Top