Menu

Ostatnie wolne miejsca na Challenge Mazury!

 • Mamy już prawie komplet uczestników na Mazurskie wydarzenie! Ostatnia chwila, by zarezerwować swój udział w tym szaleństwie!

  Możliwe, że wykład o zimnie poprowadzi Marek Kamiński, czekamy na jego odpowiedź.

  Choć zima jak na razie ma dość łagodny przebieg, to mam nadzieję, że do czasu naszego przybycia do krainy wielkich jezior, mróz zetnie jezioro odpowiednią warstwą lodu. Jeśli aura nie dopisze, obóz rozbijemy nad samym brzegiem jeziora. Może nie będzie biało, ale warunki i tak można będzie uznać za ekstremalne.

  Co zabrać ze sobą:
  – buty zimowe, dobrze wziąć też zapasową parę 1-2
  – skarpetki zimowe 2 pary
  – skarpetki zwykłe 3 pary
  – kalesony, lub długa bielizna termoaktywna 1
  – majtki 2-3 pary
  – spodnie zimowe, mogą być narciarskie, mogą być membranowe (żeby za
  bardzo nie przewiewały) 1
  – zwykłe spodnie 1
  – podkoszulki z długim rękawem, bielizna termoaktywna 1-2
  – bluza
  – polar o dużej gramaturze 1
  – kurtka zimowa, wiatroodporna 1
  – rękawiczki 1
  – czapka 1
  – latarka 1
  – przybory higieniczne 1
  – śpiwór 1  (jeśli nie macie zimowego, to weźcie 2 letnie)
  – karimata 1
  – naczynia, sztućce
  – namiot  (proponuję cztery trzyosobowe namioty)

  Na miejscu każdy z Was dostanie dodatkowe docieplenie w postaci koca wojskowego na czas obozu, oraz ogrzewacze chemiczne wielorazowego użytku.

  Jeśli macie namioty kilkuosobowe, to weźcie ze sobą. Z Warszawy i Poznania będzie jechać kilka pojazdów już 10 stycznia, więc możemy się umówić, że część sprzętu dowieziemy na miejsce.

  Główny namiot – szkoleniowy/socjalny będzie ogrzewany odpowiednią grzałką, tam będziemy urzędować podczas prezentacji szkoleniowych i posiłków, pozostała część  czasu to zajęcia na dworze.

  Śniadania i kolacje każdy robi we własnym zakresie, w razie potrzeby wyślemy do sklepu kwatermistrza po zaopatrzenie. Obiady będziemy jedli wspólnie, będą to najprawdopodobniej pyszne racje żywnościowe ARPOL (1500Kcal), obiady są wliczone w koszt uczestnictwa. Zależy nam na idei wspólnego stołu.
  Miejsce naszego obozowania wskazane zostało przez Panią Burmistrz Giżycka i jest nim plaża miejska, osłonięta drzewami od wschodu, jednak myślę, że wiatr nas odwiedzi.


  Wyświetl większą mapę

  Toalety będziemy mieli cywilizowane, bo w budynku MOSiR.

  Mazury Challenge odwiedzą przedstawiciele lokalnych mediów (radio,TV, gazeta) i mam nadzieję, że także mieszkańcy.

  Pieniążki, które przelewacie są przeznaczone na materiały szkoleniowe, sprzęt i koszty instruktorów, nie zarabiamy na tym. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania, bardzo proszę o kontakt

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz