Menu

„Poradnik małego skauta” Marcin Przewoźniak

 • Hej
  Krótka recenzja książki dla dzieci i młodszej młodzieży.
  kilka technicznych informacji:

  Tytuł: Poradnik małego skauta. Wszystko co musisz wiedzieć by przetrwać!
  Liczba stron: 144
  Format: 17.5 x 2.5 cm
  Oprawa: miękka
  ISBN: 9788324573332
  EAN 9788324573332
  Data wydania: 2011
  Autor: Marcin Przewoźniak
  Wydawnictwo Papilon
  Seria wydawnicza Centrum Edukacji Dziecięcej

  W książce znajdziemy podstawowe prosto napisane informacje jak poradzić sobie w lesie, jak czytać zakodowane znaki jak rozpalać ogień, o posługiwaniu się kompasem, znajdziemy tam też wiadomości o przyrodzie, nazwach roślin, tropach zwierząt i wiele ciekawych propozycji zajęć i rzeczy do wykonania. Przeczytamy również o zajęciach jak zbudować szałas, jak rozpalić ognisko, jak przygotować prosty posiłek w lesie, jak spakować plecak.

  Książka ma charakter poradnikowy, do krótkich tekstów są dokładne ryciny ilustrujące tekst lub wyjaśniające działanie opisywanej rzeczy. Ilustracje są czytelne i zrozumiałe. Zarówno forma publikacji, treść i obrazki są przystosowane dla odbiorców i Łatwo przyswoić dzieciom i młodszej młodzieży opisany w książce.

  Przeczytałem całą książkę, i nie znalazłem tam błędów merytorycznych, bardzo dobrze są opisywane zasady bezpieczeństwa i zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach. W trakcie czytania książka zachęca do przeczytania kolejnej i kolejnej strony. Duża część rzeczy w książce wymaga pomocy osoby dorosłej, co też pomaga we współdziałaniu rodzinnym. Książka ma bardzo dużą rozpiętość trudności – od bardzo prostych manualnych ćwiczeń po np domek na drzewie. Dzięki temu na jednym przeczytaniu się nie skończy a przez długi czas będzie mozna do niej wracać i odznaczać kolejne wykonane projekty. Dużo informacji z książki z łatwością przyswoją dzieci w wieku 6-9 lat. Gdy posiadacie dzieci warto zaopatrzyć się w tą książkę.
  A tak wygląda okładka i kilka stron z wnętrza:

     Zapraszam do czytania nie tylko dzieciom.

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz