Menu

Relacja – Survival Test Olsztyn

 • Finał. Zrealizowaliśmy wszystkie założenia programu szkoleniowego Survival Test Olsztyn. Udało nam się zorganizować prawdziwy test przetrwania, test dla każdego, kto chciał sprawdzić, czym jest prawdziwy survival. Górnolotnie, wydawałoby się, powiedziane – jednak mam podstawy by mówić, że szkolenie Survival Test Olsztyn było postawieniem uczestników w realnej sytuacji surwiwalowej.

  Szczegółów przebiegu samego szkolenia zdradzić nie mogę – nie chcę zabierać przyjemności następnym kursantom, powiem tylko, że nie zabrakło zarówno leśnych trików, psychologii przetrwania (w praktyce), budowania zespołu (podyktowanego sytuacją) i dobrej szkoły hartu ducha. Jako instruktorzy zwracaliśmy baczną uwagę na priorytety działań uczestników, pozostawiając im pełną swobodę działania, zachowując dla siebie rolę doradców w krytycznych momentach.

  Każdy z uczestników miał prawo wycofać się w każdej chwili z udziału w teście – czekał na niego ‘ciepły zakątek’ z biwakowymi wygodami – nikt jednak nie skorzystał, a lekko nie było…Wielki szacunek dla biorących udział w szkoleniu:

  Darek – specjalista od eventów, Jola – podróżnik, trekker(ka),  Łukasz – przyjazny duch, sympatyk SPSS, „Sarna” – strzelec z OSW Strzelec Olsztyn, Michał – leśny samotnik, miłośnik natury, „Kazik” – survivalowiec z „pierwszalinia.pl”, Ewelina – rozpoczyna swoją przygodę z lasem, Paweł – człowiek miasta, przeczuwający apokalipsę

  Ich poziom wiedzy był zróżnicowany w sposób zauważalny, a każdy z nich dał grupie to, co miał w sobie najlepszego: wiedzę, pomocną dłoń, pomysły na organizację, otuchę, wsparcie. Razem zaczęli stanowić organizm, który łatwo się nie poddał przeciwnościom. Wielki szacunek dla takich ludzi – niby obcy, pierwszy raz się spotkali w miejscu zbiórki, a potrafili się ze sobą zgrać w trudnych chwilach.

  Udało nam się zaobserwować jak tworzy się zespół. Udało nam się wywołać w uczestnikach to odczucie zagubienia i kryzysu, tak nieodzowne w chwilach próby. Wspólnie z uczestnikami Survival Test Olsztyn znosiliśmy trudy, jakie niesie ze sobą sytuacja kryzysowa.

  Z dumą stwierdzam, że pokazaliśmy poziom wyszkolenia instruktorów zaprzyjaźnionych ognisk survivalu w Polsce. Przetrwać samemu w niesprzyjających okolicznościach jest wyzwaniem, ale jeszcze większym wyzwaniem jest przekazanie w sposób właściwy całej tej wiedzy, która w takich sytuacjach jest niezbędna. Tu wielki ukłon dla Jakuba Dorosza z Survival.Olsztyn.pl i Marcina Kielar-Cybuchowskiego z TooleySuvival.pl za prowadzenie inicjatyw na miejscu – czysta przyjemność współpracować z fachowcami tej klasy.

  Tyle słów ze mojej strony, jako (współ)organizatora. Bardzo zachęcam do lektury relacji okiem uczestników, zważywszy na poziom ich wcześniejszych doświadczeń:

  Relacja od „Sarny”

  Relacja od „Kazika

  Relacja od Joli

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz