You are here
Home > Informacje

Wrzesień – Spotkanie entuzjastów survivalu i bushcraftu

Patrząc na ten rok wstecz wydaje mi się, że prawie każda mała społeczność zebrana wokół jednej podobnej tematyki lub spora część mniej lub bardziej formalnych organizacji chciałaby zrobić własne niezależne jedynie słuszne spotkanie swoich członków zapraszając wszystkich zainteresowanych tematyką i osiągnąć wielką ilość uczestników i odbiorców. A 30 czy 100 stałych uczestników i +/- kilkadziesiąt osób nowych nie jest to imponujący wynik zarówno dla organizatorów jak i osób chcących przyjechać na duże wydarzenie, spotkać się ze wszystkimi swoimi znajomymi ze środowiska i zajrzeć do sporej ilości kramów rodzimych sprzedawców.

Tak wiem wielkie spotkanie na kilka tysięcy uczestników pewnie jeszcze długo zostanie w sferze marzeń.

Zwracam bacznie uwagę na wciąż rozwijające się u nas zainteresowania dotyczące przetrwania w terenie, przebywania na świeżym powietrzu, wyposażenia przydatnego w terenie, i istnieje szansa kolejne duże spotkanie.
Jak dobrze pamiętam już od ponad 6 lat [od 2009r.] zbierają się miłośnicy entuzjaści i ciekawscy tematyki surwiwalowej i buszkraftowej – Konwent Survival, bo tak od zarania nazywane jest to spotkanie, co roku powiększa grono zainteresowanych i uczestników, również stałych corocznych bywalców przybywa.

I tak w tym roku będzie można spotkać się wspólnie na pierwszym największym i najstarszym Survivalowym Konwencie w Polsce, który już po raz siódmy będzie organizowany przez Darka Hajduka i Jacka Straszaka twórców „Projektu Bushcraft”

Teraz jak już dotrwaliście do tego miejsca to podam kilka krótkich szczegółów dlaczego warto zaplanować sobie wycieczkę na to spotkanie.

Zawody – tak zawody, w technikach i umiejętnościach – będziesz mógł sprawdzić czy to co już ćwiczyłeś i umiesz, i chciałbyś wiedzieć czy szlifować dalej swoje umiejętności,  sprawdzić czy to co wyczytałeś w internetach to prawda, i zweryfikować w warunkach terenowych swoją wiedzę. AAA słabo się czujesz? Weź ze sobą jeszcze 2-3 osoby wystartujcie razem. Nie umiesz nic? Chcesz tylko popatrzeć i popytać uczestników jak to się robi? Dajesz, lepszej możliwości nie będzie. Przyjeżdżają nie tylko specjaliści, początkujący też są mile widziani, i chętnie odpowiadamy na pytania i uczymy,

Ci do których podchodzisz z kartką i długopisem prosząc o autograf;)
Specjaliści w dziedzinach. Znani i mniej znani, ale warto zamienić z nimi słowo. Któż to? Stanisław Kędzia, Łukasz Łuczaj, Sławomir Makaruk i Jerzy Romańczuk, warto zajrzeć >>>Tutaj  aby zasięgnąć więcej informacji o sędziach w zwodach

A i w sumie najważniejsze, otwieramy teraz kalendarz, na ostatnim weekendzie września 25-27.09.2015 jak mamy wolne to zaznaczamy, że jedziemy na konwent, a jak mamy już zajęty ten termin to rozpychamy wszystko trochę na prawo trochę na lewo żeby zrobić miejsce i zaznaczamy wyjazd na konwent, bo przecież nie może nam w tym czasie nic przeszkadzać.

WAŻNE trzeba się zarejestrować >>>TU Ostatecznym terminem płatności jest dzień 15.09.2015. Po tym terminie również można dokonywać zgłoszeń, jednak Organizatorzy nie gwarantują, że osoby zgłoszone po terminie będą mogły korzystać z wszystkich przywilejów uczestnika. Szczególnie dotyczy to wyżywienia!

Miejsce:
Zawadka Rymanowska, Gospodarstwo Farfurnia 28km od Krosna, woj. Podkarpackie, Beskid Niski

strona_baner

Top