Menu

Wyzwanie zima – „Mazury Challenge”

 • 5 dni na zamarzniętym jeziorze, pokonując siebie i zadania przygotowane przez organizatora! Awaryjna kąpiel w przeręblu, ratowanie ekspedycyjnego auta z zimowych opresji, pomoc wychłodzonym towarzyszom – będzie co robić.
  Od 11 do 15 stycznia 2012, w mroźnych, mazurskich rejonach będziemy przygotowywać się do ekspedycji na Syberię – dobieramy docelową ekipę! Wyzwanie tylko dla twardzieli.

  Całe styczniowe wydarzenie ma na celu przygotować nas do planowanej ekspedycji na Syberię w 2013 r. Tutaj po raz pierwszy zweryfikujemy kandydatów, sprawdzimy sprzęt i schematy zachowań w sytuacjach ekstremalnych. Wybierzemy tylko najlepszych z Was.

   Jak to będzie wyglądało:

  Po przybyciu na miejsce „Challenge Mazury” rozbijemy obóz zimowy na tafli jeziora. Za schronienia posłużą nam namioty (4 osobowe, dla zwiększenia komfortu termicznego).

  Przez cały czas trwania imprezy czynny będzie namiot socjalny, który będzie pełnił funkcję świetlicy, sali wykładowej, a także stołówki.

  Będziemy mieli stałe godziny posiłków. Część prowiantu stanowić będą liofilizaty, jako jedzenie typowo wyprawowe, menu uzupełniać będziemy składnikami  pozyskanymi w terenie.

  Dowiemy się, jak zabezpieczyć organizm przed wychłodzeniem, jak przygotować się do mroźnych warunków. Codziennie będziemy mieli do wykonania zadania, związane zagrożeniami, które mogą wystąpić, podczas wyprawy na Syberię. :

  • Ratownictwo medyczne – warunki zimowe: nauczymy się jak ratować z hipotermii, jak w trzaskającym mrozie zabezpieczyć ofiarę wypadku, jak transportować poszkodowanych. Wszystko pod okiem profesjonalistów z MedAid
  • Obsługa pojazdu 4×4 w warunkach zimowych: podczas tych zajęć nauczymy się usuwać podstawowe usterki auta 4×4, w skrajnie niesprzyjających warunkach. Przećwiczymy pracę zespołową przy np. zakładaniu łańcucha na oblepione lodem koło, poznamy także sposoby wydobywania auta z zaspy oraz metody na pokonanie trudnych przeszkód terenowych, zarówno z użyciem specjalistycznych narzędzi, jak i tego co mamy ‘pod ręką’. Tą część szkolenia poprowadzą Offtrack i TooleySurvival.
  • Schematy zachowań w przypadku kontaktu z dzikimi zwierzętami – poznamy sposoby zabezpieczenia się na wypadek kontaktu ze zwierzyną, która zbytnio zbliży się do obozu. Ćwiczyć będziemy formacje i sekwencje ruchów, które zwiększą szansę na uniknięcie ataku niedźwiedzia, dzika, wilków. Nauczymy się korzystać z architektury obozu, gazu łzawiącego, oraz własnego głosu. Zajęcia pod sztandarem TooleySurvival
  • Próba zimnej wody – przećwiczymy zdarzenie, w którym uczestnik zanurzy się w przeręblu w ubraniu i ogrzeje się przy wielkim ognisku . Ekstremalna sytuacja ma zweryfikować jak dobrze poradzimy sobie z sytuacją kryzysową, jako grupa, ratownicy i jako poszkodowani. Każdy uczestnik obozu poddany będzie ‘próbie lodu’. Obszar ćwiczeń zabezpieczać będą nurkowie z Extremedive i ratownicy CSU MedAid

  Wszystkich ambitnych, chcących sprawdzić siebie i swoje możliwości, a także planujących udział w ekspedycji Syberia 2013, zapraszamy do kontaktu.

  Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji założeń szkolenia, po uprzednim powiadomieniu uczestników. Zakładany koszt: 500 zł/uczestnik.

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz