Menu

Zagubieni na szlaku – OFA Lost za nami!

 • Trzy dni, pełne wysiłku, zaskakujących wydarzeń i niespodziewanych zwrotów akcji – jednym słowem przetrwanie w wydaniu TooleySurvival.pl i CSU Medaid.

  Tym razem uczestnicy zmierzyli się nie tylko z ratownictwem w warunkach outdoorowych, ale także z przetrwaniem sytuacji, które przyniósł im los. Oczywiście losowi pomagali specjaliści z poszczególnych dziedzin życia na szlaku m.in. Eliza Czyżewska i Łukasz Tulej, a także pogoda, która zmieniała się jak kolory w kalejdoskopie.

  Ich przygoda zaczęła się tak jak większość wypraw: określony plan i trasa, niezbędne wyposażenie, aprowizacja.

  Zwykły  spływ kajakiem, przez jezioro i rzekę, już na początku przyniósł kilka sytuacji przyspieszających bicie serca. „Samobójca” rzucający się z mostu do rzeki, czy grupka podchmielonych nastolatków wymagających natychmiastowego ratunku po skoku z zalanego słońcem pomostu do chłodnej wody… a to był dopiero początek przygody.

  Na środku jeziora dwóch nurków próbując się ratować wywróciło kajaki, razem ze sprzętem. Wesoła gromadka stanęła przed widmem spędzenia nocy w lesie, w przemoczonych ubraniach, bez prowiantu i ekwipunku. Prawdziwy survival. Już tego wieczora widać było jak z grupy zamieniają się w zespół. Dalej już tylko per pedes przyszło im kontynuować podróż do celu.

  Niedożywieni, odwodnieni uczyli się jak panować nad emocjami i dbać o spójność zespołu, wciąż zaskakiwani sytuacjami, gdzie pierwsza pomoc była niezbędna.

  Atmosferę zagubienia potęgowało samo miejsce szkolenia z outdoroowej pierwszej pomocy, czyli okolice Bornego Sulinowa. Nieprzebyte lasy, bunkry i opuszczone osiedla – wszystko to złożyło się na niepowtarzalny klimat OFA Lost.

  Myślę, że uczestnicy na długo zapamiętają tę przygodę, a wiedza którą posiedli zapadnie im w pamięć i wykorzystają ją zawsze, gdy ktokolwiek w ich okolicy będzie wymagał pomocy.

  Z niecierpliwością czekam na kolejne edycje takiego wydarzenia.

  TooleySurvival.pl

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz