Menu

Gdy apteczka pierwszej pomocy nie wystarcza

 • Hej

  Bardzo często w teren zabieramy ze sobą apteczkę, czy to gotową wyposażoną przez sklep czy aptekę czy to spakowaną i skompletowaną własnoręcznie i według własnych potrzeb.
  Wielokrotnie też w małym breloczku przy kluczach nosimy mały zasobnik na folię z filtrem do prowadzenia wdechów oraz parę rękawiczek, gdy pakujemy tylko te najważniejsze niezbędne rzeczy.

  Doskonaląc wyposażenie i umiejętności niejednokrotnie czerpiemy wiedzę od wybitnych specjalistów w danej dziedzinie między innymi czytając książki i publikacje.  Jedną z nich jest Terenowa apteczka ziołowa Bartosza Jemioły. Książka ta to bardzo przystępne wydanie poradnikowe, w kieszonkowym formacji i miękkiej okładce, bardzo wygodny format.

   

  Gdy nasza apteczka już nie starcza albo nie mamy w niej wszystkich niezbędnych rzeczy, warto skorzystać z dobrodziejstw natury.
  Bartosz w swojej książce bardzo prosto i rzeczowo prezentuje zioła, które z powodzeniem i bardzo prosto możemy wykorzystywać samemu. Każdy choć trochę interesuje się przyrodą, z powodzeniem może zabrać w kieszeń tę publikację i w wolnych chwilach zapoznawać się z kolejnymi właściwościami apteczkowych ziół czy receptur.
  Dobra natury opisane w tej książce to pospolicie występujące rośliny, służące do leczenia czy zapobiegania zakażeniom.

  W książce znajdziemy bardzo przystępne prezentacje roślin i sposoby ich przygotowywania oraz działanie.
  Opisy wzbogacone są o proste ikony ułatwiające przygotowanie mikstur w terenie, dawkowanie przedstawione jest w prostych miarach jak szczypta, garść, kubek. W publikacji zamieszczono też znaczniki które dzięki aplikacji PASCAL AR pozwalają korzystać z dodatkowych materiałów.
  Pożyteczne rośliny oraz zioła to bardzo obszerny temat, o którym napisano już wiele encyklopedii, atlasów, czy artykułów. Bartosz Jemioła w swoją pozycje skomponował bardzo praktycznie, poza samym formatem i wyglądem również zawartość opisuje okoliczne rośliny pospolicie występujące w naszym klimacie, a przepisy sa proste do wykonania w terenie.

  Jeśli ktoś planuje uzupełniać świadomie swoją apteczkę o medykamenty, warto również zaopatrzyć się w tę pozycję i poznawać to co na szlaku daje nam natura. Książka poszerza nasze horyzonty o medycynę naturalną i pomaga zauważać trawę czy chwasty po których stąpamy jako pożyteczną sprzyjającą nam naturę w razie W.
  Poszerzajcie swoją znajomość przyrody, tę pozycję  serdecznie polecam.

  Autor: Bartosz Jemioła
  Tytuł: „Terenowa apteczka survivalowa” sztuczki survivalowe
  Wydawnictwo: Pascal
  Liczba stron: 160
  Format: 115×190 mm
  Typ oprawy: miękka-klejona

  Gdzie nabyć?
  zapraszamy do Laplandera
  https://laplander.pl/terenowa-apteczka-ziolowa-sztuczki-survivalowe-bartosz-jemiola-p-1206.html

  Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr
 • sprzęt turystyczny

  Zapisz